ترجمه مقاله تخصصی بازرگانی

افزایش جهانی‌شدن بازارهای مالی، افزایش تجارت الکترونیکی جهانی و افزایش فشار برای کنش محلی در عین تفکر جهانی می‌تواند تاثیراتی بنیادی را بر امور مالی شرکت‌های چندملیتی به‌جای بگذارد. در چنین محیطی، قدرت مدیریت برای استفاده از فرصت‌ها و اجتناب از ریسک غیرضروری به گستره دانش مدیر از محیط بین‌المللی و مهارت‌های مالی بستگی دارد. افزایش رقابت جهانی باعث می‌شود مدیران مالی ارشدی مثل CFOها ( مسئولین مالی اصلی ) ساختار هزینه، جهت‌گیری و نقش استراتژیک واحد مالی را بررسی کنند. بسیاری از آن‌ها گام‌هایی برای کاهش هزینه امور مالی از جمله خودکار سازی شیوه جمع‌آوری و پردازش اطلاعات، توسعه امکانات خدمات مالی مشترک با حجم‌های تراکنش بالاتر و بهبود سامانه‌های خودکار را در این راستا برمی‌دارند. آن‌ها با تاکید بر خدمت به جای اجرای قوانین باعث ایجاد انگیزه برای تغییر نقش از یک پلیس شرکتی به یک وکیل شرکتی و شریک استراتژیک می‌شوند. آن‌ها اغلب فرایند استراتژی جهانی را از طریق فعالیت‌های دارای اولویتشان همچون بودجه‌ریزی/برنامه‌ریزی، تملک یا تصمیمات سرمایه‌گذاری هدایت می‌کنند.
در حینی شرکت‌های چندملیتی به گسترش جهانی‌شان ادامه می‌دهند، دارائی‌هایشان روزبه‌روز گسترده‌تر و پراکنده‌تر و تخصصی‌تر می‌شود. مثلا شرکت فیلیپس الکترونیکز ( بزرگ‌ترین شرکت الکترونیک اروپا) 120 محل تولید در 29 کشور و خروجی‌های فروش و خدمات در تقریبا 100 کشور دارد و تعداد کارمندان آن در کل جهان بیش از 118000 نفر است. اگرچه ممکن است شرکت‌های دیگر تنوع کمتری داشته باشند اما  میل به استفاده از آرایش‌های وسیع‌تر دارائی‌ها کاملا مشهود است. درنتیجه مدیریت مقر اصلی شرکت در بسیاری از شرکت‌های چندملیتی متعهد به تغییر از کنترل متمرکز به سمت مدیریت شبکه‌ای از شرکت‌های فرعی خارجی تثبیت‌شده رفته است. بر همین اساس هماهنگی مالی رسمی و فرایندهای کنترلی نیز اکنون با تحلیل سرمایه‌گذاری ، کاهش ریسک، تحرک بخشی جهانی به منابع مالی و بهینه‌سازی ساختار سرمایه تکمیل می‌شود.

 

لطفا برای ثبت سفارش مقاله خود به آدرس This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ایمیل بزنید یا از بخش سفارش مقاله در منوی سایت استفاده کنید تا در اسرع وقت از دستمزد و زمان تحویل مقاله خود مطلع شوید.

ترجمه مقاله اقتصاد کلان

بیکاری اصطکاکی: کارفرمایان همیشه اولین متقاضی کاری که به شرکت وارد می شود را استخدام  ترجمه مقاله اقتصادی - بیکارینمی کنند جویندگان کار هم همیشه اولین پیشنهاد کار را نمی پذیرد. هم کارفرمایان و هم کار جویان برای بررسی بازار کار نیاز به زمان دارند. کارفرمایان برای شناخت استعداد های در دسترس و کارجویان برای شناخت فرصت های شغلی به زمان نیاز دارند. زمان مورد نیاز برای کنار هم قراردادن کارفرمایان و کارجویان منبع اصلی ایجاد بیکاری اصطکاکی است. اگرچه بیکاری اغلب باعث ایجاد مشکلات اقتصادی و روانی می شود، اما بیکاری الزاما بد نیست. معمولا بیکاری اصکاکی طولانی نیست و به تطابق بهتر بین کارگران و شغل ها منجر می شود بنابرین باعث می شود که کل اقتصاد موثرتر کار کند.. سیاست مداران  و اقتصاد دان ها نگران بیکاری اصطکاکی نیستند.

بیکاری فصلی: بیکاری فصلی به دلیل تغییرات فصلی در تقاضای نیروی کار در خلال سال ایجاد می شود. در خلال ماه های سرد سال، تقاضا برای کارهای مزرعه، باغبانی و کارگران ساختمانی کم  می شود همانطور که ده ها شغل فصلی دیگر هم ازین الگو پیروی می کنند. همینطور در تابستان کارهای مربوط به توریسم در مقاصد زمستانی مثل میامی و فنیکس از بین میرود. کسانی که در شغل های فصلی شاغل هستند می دانند که شغل های آنها در خارج از فصل از بین می روند. برخی از آنها حتی شغل های فصلی را برای تطابق با سبک زندگی یا زمان بندی دانشگاهی شان انتخاب می کنند. سیاست سازان و اقتصاد دانان نگران بیکاری فصلی نیز نیستند.

بیکاری ساختاری: سومین دلیل اینکه چرا شغل های خالی و بیکاری باهم وجود دارند این است که کارگران بیکار اغلب مهارت های مورد نیاز را ندارند یا اینکه در جایی که مهارت هایشان مورد نیاز است زندگی نمی کنند. مثلا شرکت لینکولن الکتریک در اوهایو برای پر کردن 200 افتاحیه شغلی به زمان زیادی نیاز داشت چون هزاران نفر تقاضای کار کرده بودند ولی نمی توانستند ماشین های کنترل شده توسط کامپیوتر را اداره کنند. بی کاری ایجاد شده از عدم تطابق مهارت ها یا مکان جغرافیائی بیکاری ساختاری نامیده می شود.  بیکاری ساختاری به دلیل تغییر ذائقه ها، تکنولوژی ، مالیات ها، کاهش رقابت تقاضای برای مهارت های معین و افزایش تقاضا در مهارت های دیگر رخ می دهد. در اقتصاد دینامیک ما، برخی کارگران مثل کارگران معدن در ویریجینای غربی مهارت هایی دارند که دیگر تقاضایی برای آن وجود. بیکاری ساختاری می تواند از تغییرات در ذائقه ها و سلائق ایجاد شود. مثلا چون آمریکایی ها کمتر سیگار می کشند برخی کشاورزان تنباکو به کار دیگری روی می آورند. در حالیکه بخش زیادی از بیکاری اصطکاکی کوتاه مدت و اختیاری است، بیکاری ساختاری مشکلات بیشتری ایجاد می کند چون کارگران باید مهارت های مورد تقاضا در بازار شغل محلی را کسب کنند یا به جای دیگری مهاجرت کنند.

بیکاری حلقوی: وقتی که در خلال رکود میزان خروجی کاهش پیدا می کند، بنگاه ها هم تقاضایشان برای همه منابع از جمله نیروی کار را کاهش می دهند. بیکاری حلقوی در خلال رکودها افزایش پیدا می کند و در دوره های انبساطی کاهش پیدا می کند. وقتی که بین سال های 1932 و 1934 بیکاری به طور میانگین 24% بود، یک بیکاری حلقوی زیاد وجود داشت. بین 1942 و 1945 وقتی که بیکاری به طور میانگین کمتر از 2% بود، عملا بیکاری حلقوی وجود نداشت. سیاست های دولتی که باعث تحریک تقاضای مجموع می شوند، معمولا با هدف کاهش بیکاری حلقوی اجرا می شوند.

 

کلیه نمونه ترجمه مقاله های سایت با کسب مجوز از سفارش دهنده منتشر شده است یا به طور جداگانه صرفا برای انتشار به عنوان نمونه ترجمه مقاله توسط مترجیمن سایت هیه شده اند.

برای سفارش ترجمه مقاله اقتصادی از بخش سفارش ترجمه مقاله سایت استفاده کنید.

ترجمه مقاله تخصصی جامعه شناسی

چون ما در مورد موج جدید در جامعه شناسی تاریخ بدبین هستیم، از اهداف انتقادهایمان انتظار داشتیم که به نظرات ما پاسخ دهند. تا امروز سه پاسخ به ما داده شده است  : کواداگنو کناپ (1992) انکار می کنند که جامعه شناسی تاریخی، نظریه را رد می کند و در عوض ادعا می کنند که جامعه شناسان تاریخی یک نظریه خیلی متفاوت نسبت به ما دارند. آنها یک " جامعه شناسی تاریخی ریشه دار در زمان "را توصیه می کنند که بر روی احتمال و توالی تاکید می کند و در ضمن بر روی  " ارزش نظری روایت" تمرکز می کند  .  اسکوکپول (1994) در اصل به انتقادهای متدولوژیک ما می پردازد و از تحلیل اساسی خودش از انقلاب ها دفاع می کند. و مفصل ترین پاسخ تا کنون ( در این موضوع) مربوط به سومرز است که انتقادهای معرفت شناسانه کواداگنو کناپ را تشریح می کند و حتی به فراتر از ان می رود. او گزاره های فلسفی ما را مورد انتقاد قرار میدهد و با یک حمله به  نظریه انتخاب منقطی کارش را به پایان می رساند.
چند موضوع پیچیده در این بحث مطرح هستند .در اینجا ما به سه موضوع اصلی می پردازیم : گزاره های فلسفی، دیدگاه رقیب در مورد نظریه و نقش نظریه عمومی ( به ویژه نظریه انتخاب عقلانی) در تحقیق تاریخی
با وجود ادعای او که ما تعهد مشترکی به رئالیسم معرفت شناسانه داریم، تفاوت های فلسفی ما با سومرز زیاد است. موضع ما به هیچ وجه جدید نیست ما از یک نسخه استاندارد رئالیسم که توسط چند فیلسوف علم ( از بین آنها می توان به کوهن (1962) 1970] ، پوپر [1994] ، لاکاتوس [1978] ، و سایر [1992] اشاره کرد) پیروی می کنیم. ما فکر می کنیم که پیشرفت های علمی با آزمایش گزاره های عمومی روشن و با تلاش برای رفع ناهنجاری هایی که این فرایند آزمایش حتما آشکار می کند، حاصل می شوند. گاهی اوقات این مدل از علم ابهام هایی در مورد معیاری که یک آزمایش خوب دارد یا  نحوه شناخت یک ناهنجاری ایجاد می کند. سومرز در مواجهه با این ابهام ها، برای رها شدن از یک مشکل یک ایده خوب را کنار می گذارد و خواستار یک شناخت شناسی تاریخی جدید و یک فلسفه، جدید از علم می شود ( او آن را رئالیسم عقلانی می نامد) ، از نظر او این شناخت از انتقادهای نسبی گرایانه اخیر از علم استخراج شده است. ایده او این است که علم چیزی جز یک ساخت اجتماعی که بوسیله شرایط تاریخی خاص شکل گرفته است نیست و  این دیدگاه امید کمی برای انباشت دانش را ارائه می کند. به همین ترتیب اولین بخش از پاسخ ما به این دو دیدگاه می پردازد و ادعای سومرز که می گوید بنیادهای فلسفی ما مشترک است را رد می کند.

 

 

 

اگر به ترجمه مقاله جامعه شناسی نیاز دارید می توانید از بخش سفارش ترجمه سایت برای ارسال فایل ترجمه خود استفاده کنید.

اگر عجله دارید برای سفارش ترجمه فوری یک روزه مقاله تان با ما تماس بگیرید.